Pan tu nie stał – Demoludy

GRA, 3-5 osób. Świetna na rozpoczęcie imprezy. Szybka rozgrywka, czasami nawet za szybka:), ale wtedy gra się po prostu kilka rozgrywek. Nie ma planszy – to typowa gra oparta na kartach i tylko one są niezbędne do rozgrywki. Możesz grać w nią w pociągu, namiocie, na pomoście – potrzebujesz naprawdę mało miejsca.

Reguły są proste, więc każdy szybko się ich nauczy. A jeśli u mnie grały ze sobą 3 pokolenia i nawet Ci, którzy stronią od gier się wciągnęli, to musi być coś w tej grze. Bez problemu aplikujcie ją w grupie osób, które nie są bardzo zaawansowane w grach – każdy bez problemu da sobie radę.Odniesienia do PRL, pamiętnego kremu Nivea, gumy w kulkach, czy bursztynów i kryształów nadają smaczku, wzbudzają wspomnienia, rodzą sentymenty- wszystko w bardzo pozytywnym znaczeniu.

Mechaniką przypomina mi gry w tradycyjne karty, blisko jej do oczka. Mój syn powiedział, że ta gra jest jak Allegro….hm:) Licytujesz tyle, żeby wygrać daną licytację, a Twoją granicą możliwości jest liczba oczek, które masz w kartach na ręku. Jeśli przegrasz licytację tracisz wszystkie karty, które zagrałeś na stół – czyli licytuj z głową, bo można stracić wiele, nic nie zyskując.

Pikanterii dodają zwroty akcji z kart dodatkowych np. wymiana rąk, kradzieże kart i bloki ruchu przeciwnika.

Całość jest bardzo dynamiczna, wiele zmienia się w krótkim czasie. Żyłkę hazardzisty każdy ma w sobie, więc za każdą licytacją (a żeby wygrać grę trzeba mieć wygrane 4 licytacje) chce się więcej, bo przecież teraz napewno będzie lepiej.

20150406_175500

20150606_16303320150406_18273420150606_162836

20150606_204545

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s