Cytadela

Gra, najlepsza dla 4-5 osób.

20150207_234356

20150207_234512 20150207_235438 20150208_001547 20150208_004524Bardzo ciekawa gra. Ani planszówka, ani karcianka, gdzieś pomiędzy.

Cel prosty – budować dzielnice miasta szybciej niż przeciwnicy. Jednak sama mechanika gry jest naprawdę fascynująca ze względu, z jednej strony, na swoją prostotę, a z drugiej na to, jak rodem z pokera, należy obserwować i przewidywać przeciwnika.

W wersji podstawowej mamy 8 postaci. Na początku tury, po kolei  każdy z graczy wybiera jedną z nich. Wybór ten ma bezpośrednie implikacje na rozgrywanie danej tury – otóż zagrywamy zgodnie z numerem postaci, czyli zabójca jest pierwszy (zabija któregoś z graczy – mówi jego nazwę, nie wiedząc kto nim jest), drugi jest złodziej, który okrada wybraną postać i tak dalej. Każda z postaci ma inną specyfikę, odpowiada też innych cechom gracza – jeśli ktoś chętniej podejmuje ryzyko wybierze zupełnie inne postacie, niż osoba, która gra zapobiegawczo i nie lubi doprowadzać do konfrontacji. Od razu widać, czy ktoś woli skupić się na budowaniu, czy też raczej na niszczeniu dzielnic innych graczy.

Tak proste zasady, które można wyjaśnić w mniej niż 5 minut, a tak emocjonująca rozgrywka, oparta na tym, kto lepiej rozszyfruje innych graczy. Sprawdza się w każdej grupie, czy to młodszej, starszej, mieszanej – nie ma znaczenia. Dobra na przełamanie lodów i rozgrzewkę na wieczorze gier.

Bez problemu gram w tę grę zarówno w grupach zaawansowanych, jak i z zupełnymi amatorami, a nawet dziećmi – to na serio nie ma znaczenia. Sprawdzi się Wam w podróży, bo całą grę możecie zapakować w małą torebkę foliową, a przy graniu wystarczy mały stoliczek z PKP.

Dodatek wprowadza nowe postacie oraz nowe dzielnice, które są nie tylko budynkami, ale dodają graczowi nowych sprawności.

cytadela nowe postacie

 

Opis na REBEL: http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/8170/Cytadela.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s