The 100

SERIAL

W czasie zagłady ludzkość schroniła się na stacji kosmicznej. Niemal sto lat później zasoby się kończą, a na stacji zaczyna brakować tlenu. W sytuacji bez wyjścia wysyłają 100tkę młodzieży na Ziemię, żeby sprawdzić, czy można tam żyć.

Mimo, że wydarzenia toczą się w świecie post apokaliptycznym, to zaliczyłabym ten serial raczej do tych, dotyczących kolonizacji – w końcu Ziemia po 100 latach jest już zupełnie inną planetą. I nie jest prawdą, że nic na niej nie przeżyło…

Jak wiecie, moje ulubione klimaty to zamieszkiwanie nowych światów, więc ten serial wpisuje się idealnie. Lekko przypomina mi nieodżałowaną (tylko 1 sezon) Terra Novę.

Być może 2-3 pierwsze odcinki są lekko naiwne, ale później wszystko rozkręca się na ostro. Zginąć może każdy, zarówno bohater drugoplanowy, jak i główny, a zwroty akcji są naprawdę niespodziewane. Nikt nie jest czarny, albo biały, a motywy postępowania zawsze trzeba oceniać w odniesieniu do sytuacji.

Najbardziej podoba mi się stawianie bohaterów w trudnych, niemal zero – jedynkowych, sytuacjach. Na stacji nie ceniło się życia, bo i tak było za dużo ludzi, więc kara śmierci była wymierzana za wszystko, nawet drobne przewinienie. Jak będą szanować życie nastolatki wychowane w takim społeczeństwie? Zastanawialiście się kiedyś jak byście postąpili, gdybyście stanęli w sytuacji, gdy trzeba wybrać jednego przyjaciela za drugiego, gdy nie ma dobrych wyborów, a jedynie jest wybór mniejszego zła? Czy potrafilibyście postawić dobro ogółu nad dobro bliskiej Wam osoby? Staniecie do walki ręka w rękę z kimś, kto chciał wykonać na Was egzekucję?

Nowa Ziemia to walka o przeżycie i każdy walczy o nie jak potrafi, z zasobami i umiejętnościami, które posiada. Mały spoiler – na Ziemi żyją różne plemiona, różne grupy ludzi, na przykład takie, które bardzo przypominają wampiry. Czołówka do drugiego sezonu zaczyna się podobnie do czołówki z Gry o tron:) – przemieszczamy się po planecie i obraz zatrzymuje się na miejscach, gdzie żyją dane skupiska ludzi.

To nie jest słodki serial. Koloniści nie spadają z nieba z zaawansowaną technologią i lekarstwami, wręcz odwrotnie. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest na wagę złota, ludzie uczą się od siebie nawzajem o ziołach i truciznach. Nikt nie myśli nawet o zbudowaniu trwałej siedziby, czy wioski, ważny jest tylko dzień jutrzejszy – ważny, żeby go zobaczyć, żeby do niego dotrwać.

Wszystko w tym serialu jest spójne. Tempo akcji, logika poszczególnych wydarzeń, dobór postaci. Naprawdę dobrze się to ogląda i mimo, że główni bohaterowie to nastolatkowie, nie ma to znaczenia, każdy z przyjemnością obejrzy ten serial.

Opis na Filmweb, gdzie w momencie pisania tego polecenia, serial miał ocenę 7,5 WOW(!) http://www.filmweb.pl/serial/The+100-2014-689083

Facebook: https://www.facebook.com/cwthe100?ref=ts&fref=ts

Instragram: http://instagram.com/cw_the100

Strona serialu, z której pochodzą zdjęcia do tego wpisu: http://www.cwtv.com/shows/the-100/photos/018529406d7

Serial nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule, a autorka – Kass Morgan – była też współscenarzystką: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200409/the-100

Trailery:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s