Betrayal at House on the Hill

GRA Najlepiej się sprawdzi dla minimum 4 osób, a 6tka (możliwy max.) jest idealna.

Ktoś miał naprawdę dobry pomysł. Dużo gram i niewiele jest w stanie mnie zadziwić, a Betrayalowi się udało. To jakby 50 (!) różnych gier w jednym pudełku. Jak to możliwe?

Każdy z graczy jest bohaterem o nieco odmiennych cechach. Wszyscy chodzą po nawiedzonym domu: piwnicy, parterze i piętrze. Rozgrywka zaczyna się od eksplorowania poszczególnych pomieszczeń, zdobywania przedmiotów, zwiększania lub utraty zdolności. Nie ma gotowej planszy, losujemy pola i dokładamy je tam, gdzie chcemy iść. Aż w pewnym momencie (zależy od wielu czynników, w tym losowego rzutu kośćmi) i w grze jest zbyt wiele omenów…. uuuuuuu I ZACZYNA SIĘ ROZGRYWKA, często o życie lub śmierć ….

W tym momencie jeden z graczy zostaje tzw. traitor’em (wprost tłumacząc chodzi o zdrajcę, ale nie w każdym scenariuszu to zdrajca, czasami to osoba, którą trzeba uratować). Traitor dostanie jedną książkę ze scenariuszami, a reszta drużyny drugą, z 50 możliwych, zasady gry wyznaczają Wam jeden. Scenariusz określa zasady gry np. poruszania się, ograniczonej liczby rund, siły oraz podaje Wasz cel. Trzeba jednak pamiętać, że traitor i reszta drużyny mają inne informacje, nikt nie ma pełnej wiedzy o swoich celach i możliwościach. Sama rozgrywka, jak i odkrywanie prawdy o drugiej stronie są niesamowicie ekscytujące. Emocje są na najwyższym poziomie, obojętnie, czy właśnie ja zagrywam, czy ktoś inny.

To, co wyjątkowe to również atmosfera gry. Opisy na kartach (przedmiotów, omenów i wydarzeń) tworzą spójną historię, dodając lekkiego smaczku i otoczki horroru.

Sukcesem i naprawdę dużym pozytywem jest to, iż autorom udało się zamknąć tyle różnorodności i emocji w zaledwie godzinnej rozgrywce. Ostatnio tak nas wciągnęło, że zagraliśmy chyba ze cztery rozgrywki z rzędu. Każda była oczywiście inna.

To jak? Odważycie się wejść ze mną do nawiedzonego domu i przeżyć najlepszą z Waszych przygód? Czy wyjdziecie cało, czy nie zostaniecie wampirem, a może Frankensteinem … nikt NIE gwarantuje.

Opis na Rebel i polska instrukcja do pobrania: http://www.rebel.pl/product.php/1,371/19543/Betrayal-at-House-on-the-Hill.html

Jak grać na GameGrumps (zresztą filmik w świetnej oprawie;)):

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s