Na krawędzi; Księżyc nad Rubieżą

na krawedzi ksiezyc nad rubiezKSIĄŻKA Chcecie zarwać nockę? Zarwać i potem chodzić z głową w chmurach? Bujać w obłokach i stawiać oczy na zapałki? Proszę bardzo. Na własne życzenie. Niezawodny sposób. No, mnie przynajmniej nie zawiódł, już dwa razy z rzędu.

Między światem magicznym (Dziwoziemią), a naszym codziennym (Niepełnią) leży pas ziemi zwany Rubieżą, gdzie żyją wyrzutkowie, zesłańcy i zmieńcy. Magia to z jednej strony dar, szczególnie gdy jest się szlachcicem z Dziwoziemi. Ale ze zbyt dużym darem magicznym nie przejdzie się do Niepełni, a żeby przeżyć, szczególnie na Rubieży, trzeba handlować, przemycać i zarabiać w „zwykłym” świecie.

Autorzy (bo to małżeństwo Ilona & Andrew) w jedyny dla siebie sposób, jedyny i niepowtarzalny, ponownie wprowadzają nas w świat magii, wilkołaków, wojowników. W typowym dla siebie stylu prowadzą nas przez romans, który rodzi się powolutku, kroczek po kroczku, dozując emocje i podgrzewając atmosferę. Mam tutaj to, co uwielbiam z ich książkach, czyli poczucie humoru, które wyzwala we mnie głośny, szczery śmiech; wartką akcję; tajemnice z przeszłości, które nieproszone wychodzą na wierzch i przede wszystkim bohaterów, za którymi tęskni się aż do bólu po zamknięciu prawej okładki książki.

Pierwszą książką poleconą na moim blogu była inna seria ich autorska o Kate Daniels https://polecksiazke.wordpress.com/2014/01/17/magia-kasa-parzy-uderza-i-krwawi/, więc wiecie już, że tych autorów darzę sympatią i ich seria „Na krawędzi” jest również kolejnym, celnym strzałem w ciemno – druga część jeszcze lepsza od pierwszej!

Zamieszczam polskie okładki, ale wygooglajcie sobie angielskie – oprócz bohaterek jest na nich też facet w tle – i tu pytanie za sto punktów – co w naszym polskim postrzeganiu jest nie tak, że z konsumenckiego punktu widzenia, zdecydowano się wyciąć faceta???? Ciekawe…

W polskiej wersji językowej mamy dwie części, ale w anglojęzycznej wersji mamy już cztery (zresztą ostatnia wydana już w 2012 roku)!

Spodoba się tym, którzy lubią:

Malowany człowiek https://polecksiazke.wordpress.com/2014/01/18/malowany-czlowiek/

Seria Dary Anioła https://polecksiazke.wordpress.com/2014/03/09/dary-aniola-miasto-kosci-miasto-popiolow-miasto-szkla-miasto-upadlych-aniolow-miasto-zagubionych-dusz/

Strona www autorów: http://www.ilona-andrews.com/ – bardzo fajna. Macie przejrzyście pokazane wszystkie ich serie książek, blog z ich życia codziennego i forum.

Opis książki na stronie wydawcy Fabryki Słów: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/ksiezyc-nad-rubieza#naglowek

Facebook autorów: https://www.facebook.com/ilona.andrews/timeline

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s