Saga o wojnie światów

Adept magii okladka Mistrz magii okladkaSrebrzysty cierń okladkaMrok w Sethanon okladka

KSIĄŻKA

Zaczyna się inwazja. Przeciwko sobie stają armie z dwóch różnych światów, które rządzą się innymi prawami, inną polityką, posiadają inne zasoby naturalne i władają inną magią. Jedni mają żelazo i … konie, drudzy bajecznie kolorowe zbroje ze specjalnego tworzywa i potężnych magów.

Midkemia wystawia przeciwko najeźdźcy zjednoczone armie ludzi, krasnoludów i elfów. Nastają ciężkie czasy, giną królowie i książęta, młodzi następcy muszą wziąć ster w swoje ręce. To doskonała okazja to gier politycznych. To czas, gdy na łożu śmierci wyjawiane są tajemnice sprzed lat. Czy księstwa północy i południa będą potrafiły się zjednoczyć i wspólnie stawić czołu wrogowi?

Midkemia przegrywa, nie przetrwa kolejnego, zmasowanego ataku karnego wojska Kenewalu. Ale Midkemia to też stary świat, gdzie wiele starożytnych mocy czeka na przebudzenie, gdzie jeszcze ciągle żyją smoki, a w głębiach starych, krasnoludzkich kopalń ukryto nie tylko skarby.

Losy dwóch przyjaciół, zwykłych chłopaków wychowujących się na zamku jednego z książąt, postawią ich w samym środku wydarzeń – jeden z nich zostanie najpotężniejszym magiem w obu światach i założy pierwszą w Midkemii szkołę magii, drugi zyska moc legendarnego wojownika. Ich historia przeplata się z wydarzeniami z obu królestw, walką o tron i władzę w księstwach, zdradami i heroicznymi czynami. Niektórym udaje się szczęśliwie zakochać i założyć rodziny. Po rozplątaniu sieci intryg i nieporozumień, oba królestwa stają obok siebie, by walczyć ze wspólnym wrogiem.

We wszystkich częściach porywają opisy walk, co nawet jako dziewczyna uczciwie przyznaję. A już całkowicie powaliła mnie, przedstawiona w ostatniej części, obrona mitycznego miasta. Ależ pomysł!

Co może Was ująć w tej sadze? To przepiękna przygoda, którą przeżywacie z bohaterami przez wiele lat. Obserwujecie jak dorastają, dojrzewają, zakładają rodziny, jakie podejmują decyzje, jakimi ludźmi się stają.

Ta saga to coś jak gral dla innych powieści. Zaczyna się dokładnie jak Zwiadowcy, heroizm, przyjaźń człowieka ze smokiem ma jak z Eragona, a walkę o tron i rodzinne niesnaski jak z Gry o tron. I wszystko byłoby jasne, że Saga o wojnie światów zgrabnie zbiera i kopiuje to, co najlepsze w bestsellerach, gdyby ta saga nie powstała wiele lat przed nimi:) To, z czego mógł czerpać Feist to wyłącznie Władca pierścieni, i fakt, opisy walk, czy motyw drużyny jest właśnie stamtąd. Poza tym – chyba mamy źródło pomysłów dla innych. Na poniższym grafie zestawiłam dla Was daty wydań światowych (według Wikipedii) tych pozycji, które mi przyszły na myśl.

feist - os czasu innych_2

Z ciekawostek  – książka powstała jako odpowiedź na Dungeons and Drogons (jako ktoś nie wie – to gra RPG).

– powstały gry komputerowe na podstawie książek Fiesta – Sierra wydała w 1993 r. Betrayal at Krondor i w 2000 Return to Krondos (i tym razem odwrotnie, to na jej podstawie wydano książkę Krondor: Tear of the Gods – źródło Wikipedia).

– facebook autora: https: https://www.facebook.com/RaymondFeist?fref=ts

Cała saga to w tej chwili już 31 książek. Pisanych w różnych latach i traktujących o różnych momentach w historii Midkemii i Kenewanu. Złożyłam wszystkie na osi poniżej pokazując daty wydania oraz moment w historii wydarzeń. Tyle książek to też wielu bohaterów na oficjalnej stronie autora znajdziecie drzewo rodzinne: http://www.crydee.com/raymond-feist/family-tree

feist saga

Czekamy na wydanie Atlasu Midkemii, a tutaj już znajdziecie mapę Midkemii http://www.elvandar.com/triaswed.htm. W ogóle na tej stronie znajdziecie wiele innych, ciekawych map. Poza tym zostały wydane The Chronicles of Pug, gdzie również umieszczono informacje geograficzne o świecie i nie tylko.

chronicles of pug

Powstał także komiks „Magican Apprentice”, narazie obejmujący pierwsze części. Na tym kanale youtube możecie go zobaczyć:

Saga spodoba się tym, którzy lubią: Grę o tron,Władcę pierścieni; Zwiadowców;

Eragona (https://polecksiazke.wordpress.com/2014/08/29/cykl-dziedzictwo-eragon-najstarszy-brisingr-dziedzictwo/),

Kroniki, Wojny i Legendy Świata Wynurzonego (https://polecksiazke.wordpress.com/2014/05/24/kroniki-wojny-i-legendy-swiata-wynurzonego/)

Cykl cienie pojętnych https://polecksiazke.wordpress.com/2014/01/21/cykl-cienie-pojetnych/

Fragmenty książek Feista:

Nadciąga legion grozy: Nadciąga Legion Grozy [Raymond E. Feist]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

U bram ciemności: U bram ciemności [Raymond E. Feist]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Saga o wojnie światów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s