Defiance

SERIAL

Tęskniłam już za serialem fantasy z dobrą charakteryzacją i takim, gdzie występowałoby wiele różnych, ciekawych ras. Defiance nie zawodzi pod tym względem.

Star Trek i Star Wars lubię między innymi za bogatą różnorodność gatunków istot, które się tam pojawiają, a myślę, że każdy kto lubi takie klimaty i tutaj się nie zawiedzie.

Fabuła toczy się w post apokaliptycznym świecie w roku 2046, po przybyciu na Ziemię uciekinierów i najeźdźców z innych planet. Nasza historia  dzieje się w małym miasteczku Defiance (dawniej St. Louis).

Różne rasy to także różne wierzenia, tradycje i prawa. Przez lata musiały się nauczyć koegzystować ze sobą i zacząć budować nową społeczność. Wychodzi to w mniejszym lub większym stopniu.

Sama struktura historii jest dość prosta i tu niestety nie powala. W każdym odcinku mamy do wyjaśnienia jakąś pomniejszą sprawę, a poprzez sezony toczy się wątek główny rozwijającej się powoli tajemnicy sprzed lat. Przy okazji wypływają na wierzch grzechy z przeszłości bohaterów lub pojawiają się nowe fakty związane z kulturą danej rasy.

Niemniej jednak mimo dość szablonowego układu fabuły serial ogląda się bardzo przyjemnie. Osobiście odpowiada mi klimat całości, gdzie mamy trochę dzikiego zachodu, trochę steam punka. To, co jak zwykle pociąga mnie najbardziej, to jak ludzie budują nowy świat na strzępach starego.

Opis na filmweb: http://www.filmweb.pl/serial/Defiance-2013-648702

Jest też gra komputerowa oparta na motywie serialu, ale nie testowałam jej jeszcze.

Facebook: https://www.facebook.com/Defiance?fref=ts

Charakteryzacja rasy Castithan:

Trailer:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s