Continuum

 SERIAL Mrrrrrrr.con9.. jak ja lubię takie seriale. Dobra fabuła, świetne efekty specjalne i taki nieuchwytny smaczek z pazurem.

Z roku 2077 do teraźniejszości przenosi się grupa terrorystyczna, a z nią Protekorka (policjantka) wyposażona w kilka interesujących gadżetów, a jak się potem okazuje przenieśli się nie tylko oni.

Super przemyślany proces powolnego odkrywania tajemnicy tajemnicy: czemu doszło do przeniesienia w czasie, kto ma jakie cele, jak wpłynie to na zmianę przyszłości. A przyszłość jest naprawdę ciekawa: jeden brat, geniusz, buduje najpotężniejszą korporację świata, drugi – przewodzi ruchowi terrorystycznemu, temu właśnie który cofa się w czasie i walczy z dominacją korporacji.

Co jakiś czas mamy przebitki z przyszłości i właśnie wtedy widzimy świetne efekty specjalne. Fabuła to pomieszanie SF z serialem detektywistycznym. Możliwości i pomysły protektorki na rozwiązywanie spraw w teraźniejszości są świetne, np. jak wykrywa prawdę, buduje matrycę 3D miejsca zbrodni itd.

Bardzo, ale to bardzo dużo, szczególnie w drugim sezonie widzę tutaj z Fringe (laboratorium, szalony naukowiec, połączenie światów, bieżące sprawy detektywistyczne, ciekawe gadżety, są nawet obserwatorzy, a przede wszystkim klimat:)), chociaż jest nawet w pewnym momencie taki ciekawy wątek jak w Matrix.

Serial jest produkcji kanadyjskiej, więc przynajmniej dla mnie, większość nowych twarzy, dzięki czemu o wiele lepiej się o ogląda niż takie z oklepanymi aktorami.

Pierwszy raz się z tym spotkałam, ale na bazie serialu powstała tzw. alternative reality game (ARG)http://continuum-the-game.com/ A Kanadyjczycy mają na tej stronie także dostęp do komiksu.

Oficjalna strona serialu (skąd pochodzi większość zdjęć w tym wpisie): http://www.showcase.ca/continuum/

Trailer: 

Opis na filmweb: http://www.filmweb.pl/serial/Continuum%3A+Ocali%C4%87+przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-2012-649928

Opis na wikipedii (sporo fabuły): http://pl.wikipedia.org/wiki/Continuum_(serial_telewizyjny)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s