Neuroshima Hex

PLANSZÓWKA

Gra dla 1-4 osób i właściwie w każdej ilości gra się równie dobrze. Dla tych, którzy lubią gry strategiczne, liczne piony, których trzeba się nauczyć i ruchy, które trzeba zapamiętywać kilka na przód.

Entuzjaści takich właśnie gier, ścisłe umysły, miłośnicy szach, ekscytują się tą grą w swobodnym, nieograniczonym uniesieniu – a wyobraźcie sobie rozentuzjazmowanego szachistę…!

To pierwszy raz, gdy polecam grę, która mi do końca nie leży. Niemniej jednak obserwując Was frików, pozytywnie nakręconych na tę grę, po prostu nie mogę nie uznać tej nieokiełznanej fascynacji i Wam właśnie ten wpis dedykuję.

Rozgrywka to walka oddzielnymi armiami (max. do 4). Każda z armii ma inne piony (żetony), którymi się zagrywa. Jedyny losowy element to losowanie żetonów. Żetony zagrywamy poprzez ich dowolne ułożenie na planszy (nic nie musi się stykać ze sobą:)). W momencie wywołania bitwy (np. wtedy, gdy pojawi się taki żeton) wszyscy walczą z wszystkimi, podliczacie punkty i generalnie przerzedza się na planszy. Gra się toczy aż ktoś pierwszy zdobędzie 20 punktów.

Zagrywka jest o tyle ciekawa, że jest duża różnorodność żetonów, gdzie oprócz jednostek/ żołnierzy (generalnie mięso armatnie, bo giną na potęgę) macie moduły dodające np. siłę, czy żetony pozwalające na przesunięcie na planszy. Ponieważ gra się na heksagonalnej planszy pion może być atakowany z 6 stron, dodatkowo niektóre strzelają na odległość, co powoduje, że możliwości zdarzeń na planszy jest naprawdę sporo i muszę przyznać, że jak dla mnie przewidywanie całej sekwencji jest poza zasięgiem:)

Gra do polecenia przede wszystkim dla mężczyzn lub dziewczyn z bardzo analitycznym umysłem.

Najlepsza polska gra 2007 roku.

Opis na Rebel (z tej strony pochodzą zdjęcia na tym wpisie): http://www.rebel.pl/product.php/1,302/27758/Neuroshima-HEX-edycja-3.0.html

To jest gra polskiego twórcy. Posiada też fajną polską stronę fanówhttp://neuroshimahex.pl/

Gra doczekała się swojego Facebooka dla miłośników wersji online: https://www.facebook.com/pages/Neuroshima-Hex-Online/123710507714128

Posiada też oczywiście regularny Facebook fanów: https://www.facebook.com/neuroshimahexpl

Serwery do gry online: http://online.neuroshimahex.pl/

Filmik z przebiegiem rozgrywki (da Wam niezłe wyobrażenie o grze):

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Neuroshima Hex

  1. Pozwól że Ciebie poprawie gra nie toczy się do zdobycia 20 pkt tylko do odebrania przeciwnikowi 20 pkt życia bazy chodź niekoniecznie w razie wcześniejszego skończenia się żetonów wygrywa ten którego baza ma więcej życia(masz racje ze zdobywaniem pkt,tylko jeśli rozgrywasz jedną z alternatywnych możliwych wersji gry o nazwie wampir).
    I podobno(choć tego nie jestem do końca pewien)wraz z 10 dodatkami można grać podobno w więcej niż 4 osoby,na tyle na ile plansza pozwoli.:-)

    • Można grać do zdobycia lub utraty 20 pkt. – a ponieważ ja subiektywnie opisuję rozgrywki, które sama rozgrywałam – te opisuję:) Wolę podejście ze zdobywaniem punktów, bo gdy się traci – ktoś odpada – a tak ktoś wygrywa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s