Świat Dysku – Ankh Morpork

Picture1

PLANSZÓWKA

Blefowanie, w miarę proste reguły, ale jednak sporo możliwości, dreszczyk emocji, gdy wszystko może się odwrócić do góry nogami w jednej chwili i masa fanu z kart i wydarzeń charakterystycznych dla Pratchetta, a to daje niepodważalny smaczek dla tej gry. Ci, którzy czytali książkę Świat Dysku bawią się przy rozgrywce naprawdę bardzo dobrze:), ale nie trzeba znać w ogóle książki, aby grać.

Bardzo ciekawa mechanika. Mamy tylko karty, piony i planszę, więc przeciwnicy żetonów, sztonów, kości i innych małych kartoników będą bardzo zadowoleni. Generalnie o przebiegu gry decydują karty, ale aktualna sytuacja na planszy pozwala, bądź nie, na dane akcje. Niektórym może przeszkadzać losowość tej gry, bo jednak karty mogą naprawdę namieszać i odwrócić sytuację o 180 stopni, ale jak dla mnie ta doza losowości, która była zaserwowana była w sam raz, a wręcz rozładowywała różne sytuacje.

Graliśmy w 4 osoby i moim zdaniem było idealnie. Sama rozgrywka zajęła nam około 1h, a graliśmy w to po raz pierwszy. Jeśli ktoś nie jest wytrawnym graczem, a gra, gdy go np. upierdliwa koleżanka namówi:) – bez problemu sobie poradzi. Mi polecił kolega i jeszcze nauczył grać – wielkie dzięki!!!

Co mi przypomina? Hm generalnie nic.Pomysł bardzo ciekawy, lekki, z humorem. Jakby się już doszukiwać, to jest w tym trochę z Cytadeli – każdy jest inną, losową postacią, z innymi celami i nikt nie wie, kto jest kim. Może to trochę Munchkin ze swoim poczuciem humoru i nieprzewidywanymi, szalonymi zwrotami akcji. A może ma trochę nawet z Shoguna z zasad poruszania się po planszy i zajmowania pól.

Niektórzy lubią strategie, z koniecznością ciągłego myślenia i wzajemnej walki. Inni wolą całkowitą losowość. Znowu niektórzy chcą być postaciami z różnymi umiejętnościami, tak żeby każdy był inny. Szczerze, to nie lubię zbyt bardzo agresywnych gier i rozgrywek rozpisanych na wiele rund. Świat Dysku ma wszystkiego po trochu, połączone w pomysłowy sposób. Dlatego losowość i zaskakujące zwroty akcji przyjmuję jako coś zadanego i dobrze się tym bawię.

Każda rozgrywka napewno będzie inna i to czyni tę grę jeszcze bardziej interesującą.

Opis na REBEL, stamtąd pochodzą też obrazki wykorzystane w tym poście: http://www.rebel.pl/product.php/1,302/21813/Swiat-Dysku-Ankh-Morpork.html

20150606_183533 20150606_183550 20150606_192734

Jak grać:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s