Cykl Cienie pojętnych

tchaikovski1

tchaikovski2

9_tchaikovskyKSIĄŻKA

Doskonały pomysł na świat! Wyobraźcie sobie ludzi zmiksowanych genetycznie ze zwierzętami, głównie owadami, ale nie tylko.

Mamy więc muszców, osowców, pająkowców, mrówców, żukowców i wiele, wiele innych ras. Każda z nich została wymyślona w najdrobniejszych szczegółach. Każda ma swój charakter, umiejętności, kulturę, zdolności. Autor konsekwentnie trzyma się cech przynależnych każdej rasie, dzięki czemu książkę czyta się naprawdę z zapartym tchem.

Jednakże pomysł na taki świat stanowi tylko podstawę do zbudowania prawdziwej, pięknej historii, do przedstawienia nam ciekawych bohaterów i przeżycia z nimi wielu przygód.

Zaznaczyłam tę książkę w kategorii zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale myślę, że bardziej spodoba się mężczyznom – tyle tu naprawdę dobrych opisów walk lądowych, czy powietrznych, technologii wojennych itp. To, co my kobiety lubimy bardziej, czyli romans i magia, przebija się lekko i niewinnie przez główny wątek.

muszcy

Niemniej jednak znalazło się miejsce na ukrytą głęboko magię, tajemnice skryte przez dawną historię i siły, na które być może ten świat nie jest przygotowany…

To już 8 części w j. polskim, 9ta narazie po angielsku, więc nie ma co się dziwić, że nie wszystkie części są sobie równe i niektóre czyta się na bezdechu, inne trochę mi zajęły. No cóż – tak to już sagi mają.

Ja jednak zostanę jej wierna do końca, bo opisy postaci mnie po prostu fascynują. Starałam się Wam zebrać obrazy przedstawiające bohaterów oraz kilka ciekawych stron www. Niemniej jednak grafik nie ma zbyt wielu – więc jeśli ktoś ma ochotę coś narysować – DAWAJCIE – będę zamieszczać!

osowcyAdrian Tchaikovsky (naprawdę Czajkowski) to brytyjski pisarz z polskimi korzeniami. Ale – na dzień pisania tego posta – polskiej strony Wikipedii – NIE MA! Serio. Autor bywa w Polsce, np. na Pyrkonie.

Polecam:

Strona autora: http://shadowsoftheapt.com/ – gdzie znajdziecie dodatkowe materiały np. pełną mapę świata, czy śmieszne cartoonsy.

Polska strona cyklu: http://www.imperiumczerniizlota.pl/

http://shadowsoftheapt.wikia.com/wiki/Special:NewFiles – więcej grafik bohaterów, map itd.

modliszowcyW stylu: Gra o tron, Pan Lodowego ogrodu

Adrian Tchaikovsky

Cykl Cienie pojętnych

1.Imperium czerni i złota
2.Klęska ważki
3.Krew modliszki
4.Hołd dla mroku
5.Ścieżka skarabeusza
6.Morska straż
7.Spadkobiercy ostrza
8.Podniebna wojna
9.War Master’s Gate (2013) – j. ang
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s