Supernatural – nie z tego świata

supernatural

SERIAL

Rozwala mnie ten serial, po prostu rozwala 😛

Dwóch braci, wyszkolonych od małego do ścigania demonów, duchów i innych „uchów”. Pierwszy sezon raczej z kalibru cięższych do przebrnięcia – sprawa za sprawą, szablonowy układ odcinka, słabe efekty (2005 rok).

Ale już od drugiego sezonu (jest ich w sumie 9) jest tylko lepiej i lepiej. Dlaczego?, bo:

1. mimo serialu nastawionego na prostą rozrywkę – postacie braci, ich wzajemny stosunek, ich stosunek do ojca, to jak byli wychowywani i kim się stali – ten wątek jest konsekwentny, mądry i prawdziwy,

2. inteligentne dialogi,

3. fun – masa fun’u właściwie, szczególnie od 3go sezony. I aktorzy (poza kadrami) i jak widać twórcy serialu, mają duży dystans do siebie, jako smaczki pojawiają się odcinki nagrywane w innych konwencjach, dodatkowe sceny itd.,

W 5 sezonie jest taki odcinek, gdzie Dean i Sam jadą na zlot fanów Supernatural, jako prawdziwi Dean i Sam. Rewelka! Ale to i tak nic – nie powiem jak, ale podobny wątek jest jeszcze w S06E15 – tam dopiero są jaja:)

Polecam S06e09 – się popłakałam ze śmiechu:) W innym odcinku samą siebie gra Paris Hilton i na serio pokazuje, że potrafi się z siebie śmiać! No powiedzcie, który inny serial ma takie pomysły? A to tylko dwa z wielu.

4. stopniowo odkrywana tajemnica – która właściwie zaczęła się w pierwszym odcinku, pierwszego sezonu, ale o co mniej więcej biega dowiadujemy się dopiero w 3cim sezonie,

5. główni bohaterowie – o tak! Nie wolno o tym zapominać. Zdecydowany argument dla żeńskiej części widowni, choć strzelam, że płeć męska też chętnie obejrzy w celach naśladowczych. A jeszcze dodatkowo Jared Padelecki – Sam – ma polskie korzenie. Nie da się nie lubić tych chłopaków!

Z ciekawostek – Dean – Jensen Ackles – chodził kiedyś z Joanną Krupą. Sam – Jared Padelecki – ożenił się z jedną z aktorek grających Ruby, bliską mu demonicę:) Polecam jeszcze raz S06E15 pod kątem ich prywatnego życia:):)

6. samochód – ja tam się nie znam, ale podobno jest kultowy – to CHEVROLET IMPALA z 1967 roku.

7. motele – to oczywiście z przymrużeniem oka – główni bohaterowie niemal całe życie spędzają w tandetnych, amerykańskich motelach – sporo się ich naoglądacie w serialu, ale przyjęto jedną konwencję – układ jest zawsze niemal identyczny – dwa łóżka i dziwne przepierzenie na wejściu – raz w rybki, a raz znowu w jakieś serduszka:)

Oceny i recenzje chyba jedne z najwyższych dla seriali, doceniany za inteligentne dialogi, humor i konsekwentną fabułę.

Opis na Filmwebie: http://www.filmweb.pl/serial/Nie+z+tego+%C5%9Bwiata-2005-225833

Specjalna dedykacja dla mojego syna i brata, którzy namawiali mnie na ten serial ponad rok. Tylko wiecie jak? Pokazywali krwawe scenki zabijania demonów, walki, wybuchy, pościgi. Cierpliwie oglądałam i kiwałam głową. A wystarczyło pokazać anielicę, klaty głównych bohaterów, kilka scen z pocałunkami i od razu bym się wkręciła:):) Jak to punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Strona serialu: http://www.cwtv.com/shows/supernatural

Polska strona fanów: http://www.supernatural.com.pl/page/sprzet-impala.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s