Seria Stare Królestwo

stare krolestwo

KSIĄŻKA

Tę pozycję odkryłam dość dawno. Garth Nix osadza swoje książki w rzeczywistościach, gdzie istnieją dwa równoległe światy i jeden przenika się z drugim, to jakby jego znak rozpoznawczy – tak jest również w tym przypadku. Lubię tego autora za to, że nie przesładza, nie naciąga, fabułę ma przemyślaną, a co nietypowe – kolejne części są lepsze od poprzednich! Może wpływają na to jego australijskie korzenie, ale daleko tym książkom do amerykańskiego show i za to je uwielbiam. Garth Nix jest o wiele bardziej popularny na świecie niż w Polsce, co mnie trochę dziwi, bo rodzajowo pisze w bardzo bliski dla polskich autorów sposób. Mi jego styl pisania bardzo odpowiada.

Generalnie polecam tę książkę dziewczynom i wszystkim lubiącym czytać o magii. Bohaterką jest dziewczyna, która odkrywa stopniowo swoje korzenie i zdolności. Konstrukcja świata bardzo ciekawa, chyba nie spotkałam podobnego pomysłu.

Fajna przygoda i pewny wieczór dobrych wrażeń. Co ciekawe zostaje się z tymi bohaterami, wiele osób mówi, że po latach nie koniecznie pamięta fabułę, ale bohaterów bardzo dobrze.

Sabriel jest dość wdzięczną postacią do wszelki przebieranek na konwenty fantasy, w necie znajdziecie sporo zdjęć z takich eksperymentów.

Angielska strona serii: http://www.oldkingdom.com.au/default.html

Więcej na stronie lubimyczytac.pl: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50803/sabriel

Seria Stare Królestwo: Sabriel, Lirael, Abhorsen

Garth Nix

Jeden z audiobooków, na kanale znajdziecie więcej:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s