Metro 2033 i 2034

Metro 2033metro-2034
KSIĄŻKA

Uwielbiam rosyjskich autorów – czytając ich mam jeszcze wrażenie, że tekst zyskuje na tłumaczeniu na polski. A tu na dokładkę mamy lekkie pióro, krótkie zdania, odpowiednio krótkie akapity i rozdziały. Wszystko to przekłada się na dużą dynamikę czytania.

Pozycja z serii twardych i konkretnych, ale ujęła mnie doskonałym zarysowaniem postaci i lekkim balansowaniem na granicy mistycyzmu, niewyjaśnionych zdarzeń, może magii.

Rok 2033, ludzkość po wojnie nuklearnej żyje w metrze – nasi bohaterowie akurat w moskiewskim. Nudno? Ciemno? Co można robić w metrze? Zdziwilibyście się! Po pierwsze, ja zdziwiłam się jak ogromne jest moskiewskie metro, krążą legendy o jego ukrytych stacjach i drugim poziomie dla VIPów. Każda ze stacji to mini państwo ze swoją polityką, dobrami, hodowlami i innymi umiejętnościami. Równolegle na powierzchni rozwija się nowy świat – czy człowiek się w nim odnajdzie…?

To się czyta jednym tchem. Pomysł bardzo oryginalny, brakowało mi ostatnio takich pozycji. Napewno super spodoba się facetom, ale też wszystkim, którzy lubią alternatywne światy i rzeczywistości i lubią analizować, jak człowiek odnajduje się w nowych okolicznościach przyrody. Polecam tym, którym spodobał się „Pan Lodowego Ogrodu”, czy „Gra o tron”.

To, co mnie ujęło dodatkowo, to postać autora. Jak dla mnie geniusz (prześledźcie jego biogram:)), a to, że uruchomił jak ja to mówię „open source” i pozwolił innym pisarzom pisać książki w jego świecie – chylę czoła. Dzięki temu powstaje bardzo dynamiczna i jedyna w swoim rodzaju seria, projekt jest uruchomiony pod nazwą Uniwersum Metro 2033, a więcej możecie poczytać na polskiej stronie fanów, która poniżej. Piszą ludzie  nie tylko z Rosji, ale i z Włoch, Wielkiej Brytanii, Kuby, Ukrainy oraz Białorusi.

Gwarantuję, po tej książce, już nigdy nie spojrzycie na metro tak jak kiedyś!

W stylu: Gra o tron, Cykl o Mordimerze Madderdinie, Achaja, Wiedźmin, Trylogia Anioła Nocy

Link do strony fanów: http://metro2033.pl/ SUPER!!! Można tam publikować opowiadania osadzone w świecie Metra, np.: http://metro2033.pl/uzytkownicy/stalker1982/teksty/w-krolestwie-konca-swiata/zakazany-owoc/

Metro 2033 i 2034

Dmitry Glukhovsky

Uniwersum Metro 2033: Metro 2034 [Dmitry Glukhovsky]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE(pod tym linkiem znajdziecie też mapę metra z 2034 roku;))

Wywiad z autorem:

Ciekawostka – Metro 2033 doczekało się gry komputerowej opartej o jej fabułę. Poniżej macie tariler właśnie z gry, ale moim zdaniem doskonale pokazuje świat i to jak żyją ludzie:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s